Šunis vakcinuojame naudojant polivalentę vakciną, kuri padeda susidaryti imunitetui nuo pavojingas ligas ar net mirtį galinčių sukelti virusų, tokių kaip: šunų parvovirusas, maras, adenovirusas, paragripas ir pasiutligė.

Katės vakcinuojamos vakcinomis, kurios suteikia apsaugą nuo kelių pavojingų virusų. Šios vakcinos padeda išvengti kalici, herpes, panleukopenijos ir pasiutligės virusų sukeltų ligų.

Šios vakcinos yra saugios ir efektyvios priemonės, kurios padeda užkirsti kelią šiems pavojingiems virusams ir apsaugoti jūsų augintinį nuo jų sukeltų ligų.

Vakcinacija turi būti atliekama reguliariai, laikantis gyvūno amžiaus, sveikatos būklės ir vakcinacijos grafiko, kurį paskiria veterinarijos gydytojas.

Primename

10 dienų prieš kiekvieną vakcinaciją, privaloma suduoti vaistus nuo kirminų (helmintų), tam, kad susidarytų pilnavertis imunitetas prieš ligos sukelėjus.

❕Po sudavimo - būtina stebėti gyvūną. Jeigu užsikrėtimas yra, tai po vaistų sudavimo helmintai pasišalins gyvūnui vemiant ar tuštinantis. Tokiu atveju, dehelmintizaciją reikia pakartoti po 10 dienų💊

white and brown long fur cat
white and brown long fur cat

Vakcinacijos

Šalutiniai vakcinacijų poveikiai

Vakcinacija yra labai svarbi šunų ir kačių sveikatos užtikrinimo priemonė, tačiau kartais, po jos gali atsirasti šalutiniai poveikiai.

Šie poveikiai gali pasireikšti skirtingais būdais, nuo lengvų reakcijų iki rimtesnių sveikatos sutrikimų. Dažniausi vakcinacijos šalutiniai poveikiai yra laikini: padidėjęs nuovargis, apetito praradimas ar nežymus kūno temperatūros pakilimas.

Taip pat gali pasireikšti vietinės reakcijos injekcijos vietoje, tokios kaip paraudimas, skausmas ar tynis. Labai retais atvejais gali atsirasti alerginės reakcijos, tačiau tai yra ypatingai reti atvejai.

Jei pastebite bet kokius neįprastus simptomus po augintinio vakcinacijos, svarbu kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją.