Atliekame rutinines chirurgines procedūras (pvz.: kastracijos), šaliname auglius, kitus darinius, piometrą, bambos, kirkšnies išvaržas, atliekame Cezario pjūvius, kai kurias akių operacijas ir kt.
Kiekvienam pacientui visada suteikiame išskirtinę priežiūrą, nesvarbu ar tai būtų planinė procedūra (pvz.: kastracija, burnos higiena, darinių šalinimas), ar terapinis gydymas. Palikdami savo keturkojį šeimos narį mūsų klinikoje procedūrai, galite būti ramūs, kad mūsų veterinarijos gydytojai jam suteiks aukščiausio lygio paslaugas, atsižvelgdami į gyvūno fiziologinius poreikius pagal jo rūšį, veislę ir amžių.
Taikant bendrąją nejautrą (narkozę), veterinarijos gydytojas individualiai parenka tinkamą anestetinių vaistų protokolą. Taip pat, palaikoma optimali gyvūno kūno temperatūra (38,1-39,2 ºC katėms ir 37,5-39,2 ºC šunims), taikant šiltų intraveninių skysčių tiekimą į veną visos anestezijos metu (fiziologinis NaCl 0,9% ar Ringerio laktato tirpalas), tol, kol gyvūnas pilnai atsibus. Tai yra svarbu tam, kad nesumažėtų spaudimas kraujagyslėse ir, kad būtų išvengta inkstų funkcijų pažeidimo. Užtikrinama tinkama analgezija (skausmo kontrolė) procedūros metu ir po jos bei sklandus gyvūno atsibudimas po narkozės.
Chirurginės operacijos
Kaip paruošti augintinį procedūrai, kurios metu bus taikoma bendroji nejautra (narkozė)? Ko tikėtis po?
Suprantame, kad nerimaujate dėl savo mylimo augintinio, kuriam reikia atlikti procedūrą, pritaikius bendrąją nejautrą (narkozę). Norime plačiau papasakoti, kaip jai pasiruošti:
Likus ne mažiau kaip 12h iki planuojamos procedūros, neduokite augintiniui ėsti.
Vanduo gali būti prieinamas laisvai, tačiau likus maždaug 1 val. iki bendrosios nejautros, jį patraukite taip pat.
Kam visa tai reikalinga?
Tam, kad suleidus narkotinius vaistus, gyvūnas neišvemtų skrandžio turinio. Tai gali būti pavojinga gyvybei, kadangi narkotiniams vaistams prislopinus ryjimo ir kosėjimo refleksus, augintinis skrandžio turinį gali aspiruoti (įkvėpti ir užspringti).
Kada galėsiu atsiimti gyvūną po procedūros?
Priklausomai nuo gyvūno svorio, amžiaus ir atliekamos procedūros sudėtingumo, augintinį atsiimti galėsite dar tą pačią dieną, maždaug po 1,5-4h. Mūsų klinikoje yra taikomi aukščiausi standartai, mums kiekvienas pacientas yra pats svarbiausias; kiekvienam skiriame išskirtinį dėmesį ir rūpestį, todėl pasiruošimas sterilioms chirurginėms intervencijoms dažnai užtrunka ilgiau, nei pačios procedūros atlikimas.
Ar galėsiu atsiimti gyvūną, kol jis dar miega?
Ne. Gyvūną atiduosime tik pilnai atsibudusį ir sąmoningą. Gyvūno atsibudimas privalo būti stebimas veterinarijos gydytojo, kadangi tai yra pavojingiausia gyvybei bendrosios nejautros dalis.
Kiek laiko trunka pooperacinis laikotarpis?
Pooperacinis laikotarpis trunka 7-10 dienų. Visą šį laiką privalote riboti augintinio fizinį krūvį, neprovokuoti žaidimams, lauke vedžioti tik trumpu pavadėliu (žinoma tai priklauso nuo atliktos procedūros, todėl detalesnius nurodymus paskirs veterinarijos gydytojas).
Ar augintinis po operacijos turės nešioti gaubtą (pooperacinę apykaklę)?
Priklausomai nuo atliktos procedūros ir gyvūno rūšies, veterinarijos gydytojas paskirs apsauginę pooperacinę apykaklę arba rūbą, kurį augintinis turės nešioti 10 dienų arba tol, kol reikės traukti siūles (jei reikės). Kačių patinams po kastracijos neskiriama jokia apsauginė priemonė.
Ar reikės traukti siūles?
Dažniausiai chirurginio pjūvio žaizda susiūnama intradermine slaptąja siūle, tirpiais siūlais, todėl jų traukti nereikės. Tačiau kiekvieno gyvūno atvejis yra individualus ir veterinarijos gydytojas gali paskirti kitaip.
Ar reikės atvykti pakartotinei apžiūrai?
Taip, dažniausiai po chirurginės intervencijos norime pamatyti pacientą pakartotinai po 3-ijų dienų.
Ar bus paskirti antibiotikai?
Rutininės procedūros metu (pvz.: kastracijos) antibiotikai nėra skiriami. Chirurginės procedūros atliekamos steriliai.
Ar grįžus namo reikės duoti vaistų nuo skausmo?
Po procedūros atlikimo visi reikalingi vaistai jau būna suleisti veterinarijos gydytojo, todėl Jums reikės pasirūpinti vaistų sudavimu tik nuo kitos dienos. Dažniausiai trims dienoms būna skiriami nesteroidiniai vaistai nuo skausmo ir uždegimo (NVNU). Jie gali būti tablečių arba geriamosios suspencijos pavidalu.
Jei turite daugiau klausimų - drąsiai kreipkites telefonu: +37067720217