Ar reikia duoti šuniui kaulų?

Plačiai paplitusi nuomonė, kad šunims reikia duoti kaulų. Tačiau ar susimąstome, kokią žalą jie gali padaryti augintiniui?

1/15/2022

Norime pakalbėti apie gyvūnų mitybą, o tiksliau - apie skanukus.

Yra plačiai paplitusi nuomonė, kad šunims būtinai reikia duoti kaulų. Viskas gerai, jei šuniukas, gavęs kaulą apgraužia tik ant jo esančią mėsą. Tačiau kaulai, ypatingai virti, skyla daug lengviau į labai aštrias daleles, kurios gali sužaloti burnos, stemplės, skrandžio ir žarnyno gleivinę. Lengviausiai skyla vištienos kaulai, tada kiaulienos ir jautienos. Tos aštrios dalelės gali ne tik pažeisti gleivinę, bet ir užstrigti ryjimo metu, dar būdami burnos ertmėje ar stemplėje. Blogesnis variantas - jei gyvūnas užspringsta ir kaulų dalys patenka į trachėją. Tokiais atvejais veterinarijos gydytojai ne visada gali padėti išgelbėti gyvūno gyvybę...

jei gyvūnas susmulkina kaulus ir šie praeina sėkmingai per minėtus organus, tuomet gali pasitaikyti dar vienas simptomas - neprasituštinimas. Įprastinio tuštinimosi metu, gyvūnas jaučia didžiulius skausmus, gali įtrūkti žarnos.

Kada šuniui kaulų duoti nereikia?

Jeigu jis yra šeriamas sausu, pilnai subalansuotu, aukščiausios kokybės, begrūdžiu pašaru.

Kada ir kokius kaulus duoti šuniui?

Kai yra šeriamas BARF ar RAW mityba (tokioje mityboje kaulingos mėsos turi būti apie 10proc.), tačiau dažniausiai gyvūnas gauna jau susmulkintus kaulus, t.y. kaulų miltus, kurie nepadaro aukščiau minėtos žalos organams.

Šuns užimtumui galite duoti specializuotose gyvūnų parduotuvėse, veterinarijos klinikose parduodamus natūralius graužalus: džiovintas triušio ar ėriuko ausis, plaučių gabaliukus, buivolo mėsą ir kt.

Prisiminkite, kad būtina stebėti graužiantį gyvūną ir prireikus - suteikti pirmąją pagalbą!