Dantų priežiūra

Dantų valymas augintiniams neturi būti kančia nei savininkui, nei pačiam gyvūnui.

1/27/2022

Dantų valymas augintiniams neturi būti kančia nei savininkui, nei pačiam gyvūnui. Dėl šios priežasties labai svarbu parinkti tinkamas priemones: dantų šepetėlį bei pastą.

Dantų šepetėlis neturi būti per didelis tam, kad valymo metu nepažeistų dantenų ir nesukeltų nepageidaujamo uždegimo, dėl ko augintiniui rutininė dantų valymo procedūra būtų skausminga ir kelianti baimę bei diskomfortą.

Jei gyvūnui dar niekada neteko valyti dantų, tačiau norite pradėti, pirmąją savaitę dantų šepetėlio galite visai nenaudoti. Pirmąją dieną galima leisti gyvūnui tik paragauti žirnio dydžio dantų pastos. Sekančią dieną - užtepti nedidelį kiekį ant dantenų. Kitomis dienomis galima po truputį pradėti pirštu švelniai įtrinti dantų pastą, vėliau, palaipsniui leisti susipažinti ir su dantų šepetėliu. Turėkite omenyje, kad gali prireikti ir kelių savaičių, kol gyvūnas pripras prie dantų pastos ir dantenų masažavimo.

Atkreipkite dėmesį, kad dantys, ant kurių daugiausiai renkasi maisto likučiai ir gaminasi kietos apnašos - yra iltiniai ir krūminiai, todėl didžiausią kiekį pastos reikėtų tepti būtent ant šių dantų, o tiksliau - prie pat dantenų.

Kaip parinkti šepetėlį?

Šepetėlių, skirtų gyvūnų dantų valymui - yra labai daug, tačiau kiekvienam gyvūnui reikėtų parinkti pagal dydį. Idealiausias šepetėlis, su kuriuo neprašausite, valant dantis nei katei nei bet kokio dydžio šuniui - yra vieno danties šepetėlis, kurį rasite žmonių vaistinėje. Tokio mažo dydžio šepetėliu neužgausite dantenų, nesukelsite kraujavimo ir diskomforto gyvūnui. Tokiu šepetėliu skirsite dėmesį kiekvienam dančiui ir kokybiškai pašalinsite minkštą apnašą.

Valant dantis šepetėliu, pirmenybę reiktų teikti iltiniams ir krūminiams dantims. Privaloma elgtis labai švelniai, stengtis nepažeisti ir nesukelti dantenų kraujavimo.

Kaip dažnai valyti dantis augintiniui?

Idealus variantas - kasdien. Tačiau visi žinome, kaip sunku tai įvykdyti.

Kiekvieno gyvūno apnašų ant dantų susidarymas priklauso nuo daugelio veiksnių t.y. burnos pH, pašaro, genetikos ir t.t., todėl jų virtimo dantų akmenimis, laikas taip pat skiriasi. Tam, kad palaikyti tinkamą dantų higieną, dantis pakaktų valyti bent 2-3k. per savaitę.

Turite klausimų?

Drąsiai rašykite!