Kodėl reikia rauti neiškritusius pieninius dantis?

7-ių mėnesių gyvūnas jau turi visus išdygusius nuolatinius dantis, tačiau kai kurių jauniklių pieniniai dantys iškristi visai nesiruošia net ir pilnai išdygus nuolatiniams. Kodėl ir kada juos reikia išrauti?

1/5/20231 min read

Šunų ir kačių nuolatiniai dantys pradeda dygti maždaug nuo 3,5 mėnesių, o 7-ių mėnesių gyvūnas jau turi visus išdygusius nuolatinius dantis. Tačiau kai kurių jauniklių pieniniai dantys iškristi visai nesiruošia net ir pilnai išdygus nuolatiniams. Dažniausiai taip nutinka mažų ar brachicefalinių (plokščiasnukių) veislių gyvūnams.

Kodėl negalima ignoruoti neiškritusių pieninių dantų?

Tarp dantų kaupiasi apnašos ir pašaro likučiai, sukeldami dantenų uždegimą, periodontitą ar pieninio danties šaknies pūlingą infekciją;

Formuojasi netaisyklingas sąkandis, susidaro netaisyklingas kontaktas tarp danties ir minkštųjų burnos ertmės audinių, todėl dantys nusidėvi nevienodai, gali būti pažeidžiamas emalis, galimi dantų skilimai;

Dėl dantų susikryžiavimo sutrikdomas normalus danties augimas ir žandikaulio formavimasis;

Augintinis jaučia diskomfortą, valgymas tampa apsunkintas.

Kada reikėtų rauti neiškritusius pieninius dantis?

Pastebėjus neiškritusius, neklibančius, nuolatinio danties augimą iškreipiančius pieninius dantis, rekomenduojama ilgai nelaukti ir kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Paprastai, pieninių dantų rovimas derinamas su kitomis procedūromis (pvz.: kastracija ar bambos išvaržos chirurginiu gydymu).

Tad norime palinkėti, kad nepamirštumėte apžiūrėti augintinio dantų, nes jie patys to padaryti negali.

Jei turite klausimų ar norite užsiregistruoti konsultacijai, drąsiai kreipkites tel.: +37067720217